Vzorníky látek

Tyto látky máme aktuálně na skladě - průběžně se mění většinou potištěné látky, jednobarevné základní odstíny všech látek se snažíme stále doplňovat.

 • bavlněný úplet s elastanem - jednobarevný, potištěný bavlněný úplet s elastanem nebo panel, který je vhodný na ušití legín, sukní, triček, šatů, harémových kalhot, slabších tepláčků, čepic, nákrčníků, čelenek nebo šátků.

 • bavlněná teplákovina s elastanem - jednobarevná, potištěná bavlněná teplákovina s elastanem nebo panel, která je vhodná na ušití tepláčků, silnějších legín, harémových kalhot, sukní, trik, mikin, čepic, nákrčníků nebo čelenek. Je to materiál podobný úpletu, ale s vyšší gramáží. Vzhled na rubové straně - jemná smyčka nebo u počesaných teplákovin jemný chloupek.

 • viskózový úplet - je to jemný vzdušný materiál vhodný na letní lehké oblečení - sukně, harémové kalhoty, legíny (slabší), trika.

 • ostatní úplety - Bela - polyesterový úplet (není moc pružný) vhodný na šaty, sukně, harémové kalhoty, trika
  Venezia - polyesterový úplet (je pružný a velmi příjemný na dotek) vhodný na šaty, sukně, harémové kalhoty, trika
 • softshell - je to textilní funkční materiál, který zajišťuje do určité míry voděodolnost a ochrání proti větru. Zároveň je měkký, jemný a paropropustný. Softshellové oblečení vhodné pro outdoorové aktivity v proměnlivých klimatických podmínkách, zejména ve vyšším větru, vlhku nebo dešti.
  softshell zimní jednobarevný
  nebo potištěný (vnější polyester, membrána a vnitřní fleece)
  softshell jarní jednobarevný nebo potištěný (vnější polyester, membrána a bambusový úplet)
  softshell letní jednobarevný nebo potištěný (vnější polyester, membrána a úplet)
  softshell letní kalhotový (bez membrány)

 • silky (falešné hedvábí) - je to velmi jemná šatovka - vhodná zejména na letní dny - materiál je velmi příjemná a vzdušná látka. Nejvíce používáme na kolové, půlkolové sukně (krátké i dlouhé) a balónové sukně.

 • tyl - materiál vhodný na ušití nadýchaných sukní