Softshellové kalhoty

Softshellové kalhoty šijeme v těchto variantách (dle typu použitého materiálu):

Dětské softshellové kalhoty šijeme v pase do nápletu. 

  • U menších velikostí (většinou do 116, ale může být i u větších) je náplet vyšší cca 8 - 10 cm a uvnitř nápletu je slabá jistící gumička, kterou si můžete utáhnout nebo vyndat pomocí malé mezírky ve švu nápletu (nebo můžete dát jinou dle vaší potřeby dítěte). 
  • U větších velikostí (od 122, ale může být i u menších) je náplet vysoký cca 4 cm a uvnitř je pevná 4 cm guma, kterou si můžete povolit nebo utáhnout (je zašita v několika místech tak, že po rozpárání se guma povolí - tzn. upraví se podle potřeby dítěte) pomocí mezery ve švu vnitřní strany nápletu. 
Kalhoty jsou dole zakončeny lehce staženou lemovací gumičkou (u větších velikostí) nebo nápletem (u menších velikostí). Kalhoty jsou vybaveny reflexními prvky, aby byli dětičky lépe vidět - na vnějších bočních stranách nohavic je ve švu reflexní paspulka nebo je nažehlen reflexní proužek na zadním díle nohavice a nad pravým kolenem je reflexní nažehlovací obrázek. 

Softshellové kalhoty šijeme v těchto verzích:

  • základní - celé kalhoty jsou ušity pouze z jednobarevného nebo potištěného softshellu s kapsami a u větších velikostí kolenními záševky (pro lepší pohyblivost).
  • s dvojitými koleny - kalhoty jsou ušity z jednobarevného softshellu a na kolenech je našita ještě jedna vrstva softshellu (může být z potištěného nebo jinak barevného softshellu). Většinou dáváme do kapes stejnou barvu softshellu co je na kolenech). Tento typ kalhot je vhodný pro menší děti. 
  • s přestřižením - zadní díl kalhot a vrchní část předního dílu jsou ušity z jednobarevného softshellu a dolní část nohavic - většinou nad koleny (nebo může být jen kousek dolní části předního dílu nebo trojúhelníček u vnějšího švu nohavice) jsou z potištěného nebo jinak barevného softshellu.

Dospělácké kalhoty šijeme pouze na zakázku. Ušijeme je podle vašich potřeb, a to buďto ve sportovním nebo elegantním střihu.