Softshell

Softshell je textilní funkční materiál, který zajišťuje do určité míry voděodolnost a ochrání proti větru. Zároveň je měkký, jemný a paropropustný. 

Softshellové oblečení vhodné pro outdoorové aktivity v proměnlivých klimatických podmínkách, zejména ve vyšším větru, vlhku nebo dešti.

Druhy softshellu:

  • zimní softshell jednobarevný (SZ) nebo s  potiskem (SZT) - skládá se ze tří vrstev - vnější polyester, membrána a vnitřní fleece, který poskytuje uživateli pohodlí a teplo. Je to materiál ideální pro outdoorové oblečení (kalhoty, vesty, bundy, atd.). Do určité míry je také vodotěsný, neabsorbuje vodu, nečistoty ani znečištění. Díky své struktuře je materiál zcela větruodolný a zároveň prodyšný (Složení materiálu: polyester 96% + elastan 4%, membrána: 100% polyuretan membrána, gramáž: 300 - 320g/m2, voděodolnost: 10000  mm/H2O, prodyšnost: 3000 g/m2/24hod, údržba: praní max. na 30°C bez aviváže, nesušit v sušičce, nežehlit).
  • jarní softshell jednobarevný nebo s potiskem (SJ) - skládá se ze tří vrstev - vnější polyester, membrána a bambusový úplet, který je velmi příjemný na tělo. Je to materiál ideální pro outdoorové oblečení (kalhoty, vesty, bundy, atd.). Do určité míry je také vodotěsný, neabsorbuje vodu, nečistoty ani znečištění. Díky své struktuře je materiál zcela větruodolný a zároveň prodyšný, který poskytuje uživateli pohodlí a teplo (Složení materiálu: prodyšnost: 3000 g/m2/24hod, voděodolnost: 10000 mm/H2O, gramáž: cca 290 g/m2, rub: 60% polyester, 40% bambusová viskóza, membrána: 100% polyuretan membrána, Složení : svrchní a dotyková vrstva: 100% polyester, údržba: praní 30°C bez aviváže, nesušit v sušičce, nežehlit)
  • letní softshell s membránou jednobarevný (SL) nebo s potiskem (SLT) - skládá se ze tří vrstev - vnější polyester, membrána a úplet. Do určité míry je také vodotěsný, neabsorbuje vodu, nečistoty ani znečištění. Díky své struktuře je materiál zcela větruodolný a zároveň prodyšný (Složení materiálu: 100 % PES - polyester + 100 % PU membrána, prodyšnost: 3000 g/m2, voděodolnost: 10000 mm vodního sloupce, gramáž: 200 g/m2, údržba: praní 30°C bez aviváže, nesušit v sušičce, nežehlit).
  • letní softshell bez membrány "kalhotový" (SK) - je to funkční materiál bez membrány, ale i přesto je vodoodpudivý a rychleschnoucí (Složení materiálu: 92 % PES - polyester + 8 % elanstan, gramáž 180 g/m2, údržba: praní 30°C bez aviváže, nesušit v sušičce, nežehlit).

Certifikát: Oeko-Tex Standard 100, class I., vhodné pro děti do 3 let

Softshell zimní jednobarevný

Softshell zimní potištěný

Softshell jarní

Softshell letní jednobarevný

Softshell letní potištěný

Softshell kalhotový